Piekarnia Państwa Małgorzaty i Grzegorza Kuna, już od kilkunastu lat, co dnia, wytwarza bogaty asortyment wyrobów piekarniczych.


Od wczesnych godzin porannych firmowe samochody wyruszają w trasę, by dostarczać mieszkańcom woj. lubelskiego wyłącznie świeże i pyszne produkty. Początki działalności przedsiębiorstwa sięgają 1994 r., kiedy to doświadczony mistrz piekarnictwa, Pan Henryk Burzak, opracował nowe receptury i udoskonalił dotychczasowe technologie wypieku. Swoją cenną wiedzę przekazał właścicielom piekarni Małgorzacie i Grzegorzowi Kuna, początkując tym sukcesywny rozwój przedsiębiorstwa.


W chwili obecnej Piekarnia – Ciastkarnia Kuna to profesjonalnie przygotowana i wykwalifikowana kadra pracownicza, wspierana przez najnowocześniejsze, cyfrowe maszyny i urządzenia piekarnicze. Przedsiębiorstwo współpracuje z wybranymi i cenionymi producentami, co jest gwarancją najwyższej jakości półproduktów z których wytwarzany jest asortyment. Produkcja odbywa się systemem 24 godzinnym, w doskonale wyposażonych i specjalnie przystosowanych budynkach, o łącznej powierzchni ok. 2000 m², połączonych z funkcjonalnie i estetycznie urządzonymi pomieszczeniami biurowymi.
Stale rosnąca liczba ponad 250 odbiorców, zaopatrywana jest przez flotę firmowych samochodów dostawczych, przeznaczonych i przystosowanych do przewozu produktów żywnościowych.


W odpowiedzi na nieustannie rosnące wymagania konsumentów, firma zwiększyła swój asortyment przez opracowanie i wdrożenie do produkcji autorskich linii pieczywa dietetycznego, wytwarzanego z naturalnych, ekologicznych składników, nie zapominając o starych tradycyjnych wypiekach na zakwasie. Doskonała inwestycją okazało się stworzenie od podstaw, nowego działu cukierniczego, dzięki któremu bogata oferta pieczywa poszerzyła się dodatkowo o liczne, słodkie, smakołyki, którym nie sposób się oprzeć.


Sztywne normy produkcyjne oraz odpowiedni dobór i szkolenie kadry pracowniczej zaowocowały licznymi nagrodami, wśród których wymienić można wielokrotne wyróżnienia władz lokalnych, doceniających wkład firmy w rozwój regionu Strzyżewic, oraz tytuł “Bezpiecznej Piekarni” przyznany firmie przez Państwową Inspekcję Pracy.


Dzięki nieustannemu rozwojowi przedsiębiorstwo jest atrakcyjnym pracodawcą zatrudniającym ponad 50 mieszkańców z najbliższej okolicy. Jest także doskonałą szkołą życia, dającą młodym ludziom cenną szansę nauki i nabycia stabilnego zawodu. To tutaj obecni i przyszli pracownicy poznają od podstaw wszelkie tajniki zawodu piekarza.


Nieustanna inwestycja w rozwój oraz wykwalifikowana i solidna załoga jest sią przedsiębiorstwa. Pozwala z powodzeniem sprostać rosnącym wymaganiom, jakie stawia jutro.


Wyroby Piekarni – Ciastkarni Kuna w Żabiej Woli doskonale smakują, żywią i zachwycają.